Tisk samolepících etiket a samolepek s tradicí rodinného podniku

Co je to sítotisk?

Princip tisku spočívá v protlačování barvy přes prostupná místa šablony na průtiskový materiál.Sítotisk Acetonový lak přibarvíme bílou práškovou barvou a vykryjeme všechna místa, která mají při tisku zůstat bílá. Lak nesmí být příliš řídký - nezalepil by dírky v hedvábí. Nesmí být také příliš hustý, aby po zaschnutí nevytvořil na sítu kopečky.

Síto se skládá z rámu z kovu, dřeva, plastu na který je napnutá síťovina – uhelon, nivold, hedvábí (přírodní nebo umělé hedvábí Čína), kovová vlákna apod. Síťovina může mít různou hustotu ok, počítaných počet ok/cm2. Napíná se ručně pod rám, jako malířské plátno, nebo pomocí hydraulického zařízení, které rám napíná všemi směry současně. Osnova síťoviny musí být rovnoběžně s rámem, lepí se speciálními lepidly (cheoprem – na dřevěný rám).

Co je to digitální tisk?

Digitálním tiskem se rozumí tiskové způsoby, které umožňují bez dalšího mezikroku vytvořit tiskoviny jižDigitální isk od jednoho kusu přímo z počítače. Digitální tisk v současné době nahrazuje tisk ofsetový pro publikace v malých nákladech, hranice pro efektivitu se neustále zvyšuje.

Digitální tisk je ve většině případů prováděn na bázi laserového tisku suchými tonery, které vyrábějí téměř všichni velcí výrobci domácích a kancelářských zařízení, Hewlett-Packard je průkopníkem ve výrobě inkoustových strojů, které na rozdíl od domácích tiskáren obraz vytvářejí plošně — hlava s tryskami se nepohybuje nad papírem, ale je statická.

Digitální tisk se nejvíce uplatňuje při tisku knih, protože knihy vytištěné na digitálních strojích se na rozdíl od ofsetu již nemusejí seskládat a tím se snižují náklady na tisk a zvyšuje rychlost výroby. Digitálně zhotovenou knihu lze připravit během jediného dne oproti týdnu při tisku klasickým tiskem.

Nejčastějším problémem digitisku bývá jeho kvalita při tisku ploch, kdy zařízení nejsou schopna vytvořit konstantní plochy s vyšším pokrytím, typicky nad 50 %. Naopak za kvalitnější se považuje výstup běžný černobílý, který má větší kontrast oproti ofsetovému tisku.

Co je to Off-set (Ofset)?

Ofset patří do kategorie tisku z plochy, neboť jeho tisknoucí a netisknoucí místa na rozdíl od ostatníchOff-set principů tisku jsou v jedné výškové úrovni. Zároveň klasický ofset zachovává základní princip kamenotisku a to je vzájemná odpudivost mastných tiskových barev (TB) a vody.

Ofset je tisk nepřímý, protože z tiskové formy (TF) se nejprve tiskne na pryží potažený válec a z něho teprve na papír. Barva se tedy přenáší dvakrát a předloha na tiskové formě není stranově převrácená. Zároveň umožňuje tisknout jemné detaily a i na méně kvalitní papír na rozdíl od knihtisku. To je dáno pryžovým válcem, který je schopen přilnout i na ne zcela hladký povrch. TF je podle druhu ofsetového stroje buď rovinná nebo válcová a to z hliníku, zinku a později i bimetalu.

Pojmenování ofsetu vzniklo z anglického pojmu „off-set“, neboli v překladu tisk přenosný, nepřímý, anebo také z pojmu „set-off“, což znamená obtah.

Co je to řezaná grafika?

Řezaná grafika je reklamní formát vyřezávaný ze speciálních samolepicích barevných folií. Použití je velice všestranné. Je možné použít jako reklamní polep automobilu, polep výlohy. Často se také používá do budov jako informační a navigační systémy. Je možné vyrobit tabulku s libovolným motivem dle vašeho návrhu.

Řezaná a tištěná grafika

Co je to tištěná grafika?

Tištěná grafika zahrnuje prakticky všechno, co se dá vytisknout na papír (nebo jiná média) či vyřezat a následně nalepit. Specifika tištěné grafiky jsou zejména typografie a sazba, úprava pro barvový prostor CMYK a následně příprava pro tisk (tzv. prepress).

Použití řezané a tištěné reklamy:

 • reklamní a informační tabule a stojany
 • chodníkové poutače ("áčka")
 • polep výloh a portálů obchodů
 • polep vozidel a strojů
 • polep světelných reklam
 • informační a orientační systémy
 • naučné stezky
 • polep výstavních stánků
 • billboardy pro dlouhodobé i krátkodobé reklamní kampaně
 • reklamní bannery, autoplachty
 • výroba samolepek různých tvarů v malém nákladu
 • pískovací a lakovací šablony apod.